1. Розкiл УПА на двi групи.

 

Iдеалогiчно-програмнi розбiжностi й партiйна нетерпiмiсть окремой групи С.Бендери (очолював Микола Лебедь (Максим Рубан) як плiдник ОУН -С.Бендерi) привела до того, що ця органiзацiя вiдважилась на такий крок: вона признала форму боротьби УПА проти нвiмцiв та бiльшовикiв i запропонувала розпочати переговори про спiльнi акцiї всiх революцiйних сил на Україні в лавах УПА!

9 квiтня 1943 року такi переговори почалися. Пропозицiї вiд ОУН – С.Бендери були такi:

  1. Не вiзнавати полiтичної залежностi вiд УНР, а пiдкоритись УПА, полiтичної лінiї ОУН – С.Бендери.
  2. Признати акт державностi вiд 30.6.41 як єдину конституцiю України.
  3. Вiйсковиi вiддiл ОУН – С.Бендери включити до складу УПА, зробити спiльний штаб пiд тiєю ж вивiскою – УПА.
  4. Вiдкрити в УПА iнститут партийних комiсарiв i службу безпеки.
  5. Проголосити загальне революцiйне повстання на Українi.
  6. Очистити територiю майбутнего повстання вiд польского населення.

 

I так далi. Можемо собi уявити вiдповiдь УПА на цi монопартiйнi, диктаторськi пропозицiї ОУН – С.Бендери. Тим самим 22 травня 43-го року переговори без успiху було припинено. А сам М.Либiдь зробив досить такі цiкавий крок – перемейнував ОУН – Бендери в УПА i очолiв штаб. З’явилося двi УПА, як ранiш було з двома ОУН.

Нове керiвництво УПА зробило такi наступнi кроки, якi привели до кривавих рiк весною-лiтом 43-го – палило польськi села, проголосило  мобiлiзацiю i 3-й крок нацiональної револююцiї i загальне повстання українцiв проти нiмцив, спровакувала всю українську полiцiю, давши нiмцям богату поживу до тюрем , повнiстью дезорвентувало їх. В зв’язку з цiм в липнi цього ж року отаман Тарас Бульба-Боровець перейменував свою частину УПА в “Українську Народну Революцiйну Армiю” (УНРА).

Join Us On Telegram @rubyskynews

Apply any time of year for Internships/ Scholarships